Aukce online

Informace, tipy a rady

Jak eBay funguje

Projekt eBay je vskutku unikátní a zároveň i jednoduchý, dalo by se říci, až geniálně jednoduchý. Ve své podstatě není eBay obchodem ve správném slova smyslu, nýbrž pouze zprostředkovatelem, a to mnoha obchodů.

Jeho úkolem je pouze zajistit takzvaný servis, který zajišťuje prodej a nákup daných produktů či služeb. Jistě Vás napadne, zda-li je tento systém bezpečný. Nemusíte mít strach, eBay zajišťuje opravdu slušnou míru zabezpečení, jak pro prodávajícího, tak hlavně i pro kupujícího.

Jak je zajištěna bezpečnost na eBay

Bezpečnost na eBay zajišťuje vedle dokonale zvládnutého registračního systému a pravidel také takzvaný systém komentářů mezi prodávajícími a kupujícími. V podstatě se jedná o to, že po ukončení obchodní transakce si kupující s prodávajícím vzájemně udělí hodnocení (feedback), plus již výše zmíněný komentář. Na základě těchto komentářů a hodnocení lze dopředu zjistit, s kým máte tu čest a ještě před samotným obchodem jste obeznámeni dotyčným prodávajícím (obchodníkem).

V praxi to neznamená nic jiného, než-li prodávající je doslova závislý na pozitivních ohlasech svých zákazníků (kupujících), pakliže ovšem neprodává-li pouze jednorázově. V případě, že by měl více negativních hodnocení, je více než jisté, že na eBay jako prodávající skončil. Drtivá většina kladných hodnocení od zákazníků (kupujících) je zkrátka "existenční záležitostí".

Jak jistě samy poznáte, na aukci typu eBay nenaleznete pouze použité zboží, ale také obchody plné nového a tím pádem i nepoužitého zboží. Aukční síň eBay se v posledních letech stala útočištěm tisíců profesionálních obchodníků, kteří jsou ovšem také závislý na pozitivních (kladných) hodnoceních svých zákazníků. Zkrátka, bez pozitivního feedbacku není nových spokojených zákazníků a hlavně obchodníků.

Jak se stát členem aukční síně eBay

Pakliže jste se rozhodli stát se dalším z mnoha členů aukční síně eBay, bude zapotřebí provést několik důležitých kroků. V první řadě bude nutné provést registraci do systému eBay. Tato registrace není nikterak složitá a zabere Vám jen několik málo minut Vašeho času.

Jakmile budete hotovy s Vaší registrací do aukční síně eBay, čeká Vás ještě několik málo kroků, které jsou neméně důležité. Především se bude jednat o zřízení účtu v systému PayPal. PayPal není nic jiného, než-li bezpečný prostředník mezi Vaším bankovním účtem a účtem druhé strany (kupující, popřípadě prodávající).

Jednoduše řečeno, PayPal slouží k bezpečnému převodu peněz z účtu na účet, přičemž nedochází ani k nejmenšímu úniku informací, týkajících se Vašeho účtu, adresy apod. Zkrátka se jedná o diskrétní službu, kterou v dnešní době používají miliony lidí po celém světě. Nemusíte mít strach, PayPal je všeobecně považovaný za jeden z nejvíce zabezpečených systémů v oblasti toku peněz.

Nákup nového zboží online za skvělé ceny

Práce
po celé České republice. HPP, VPP i brigády.

Levné letenky
snadná a rychlá online rezervace, lety od více společností.

Práce z domova
finanční přilepšení bez půjčky do rodinného rozpočtu.

Last Minute zájezdy
levná dovolená do celého světa na poslední chvíli.

Brigády
letní i zimní brigády pro studenty v ČR i zahraničí.

Domácí práce
práce doma na mateřské dovolené i pro studenty.

Půjčky
jak získat půjčku od bydlení po mobilní telefon.

Půjčky bez registru ihned
rychlá možnost získat nebankovní půjčku.

Dětský bazar
použité i nové zboží pro miminka, malé i větší děti.

Kočárky
jak správně koupit dětský kočárek pro vaše miminko.

Životopis vzor
vzory životopisů ke stažení - strukturovaný životopis.

Kolečkové brusle
sportuje a bavte se, kolečkové brusle jsou výbornou možností.