Aukce online

Informace, tipy a rady

Jak prodávat na eBay

Internetový portál eBay je obrovský obchodní trh, který denně umožňuje miliónům kupujícím obchodovat, a to po celém světě. Online aukční síň eBay přichází s opravdu skvělými nabídkami a možnostmi, záleží jen na Vás zda-li jich využijete či nikoliv. Toto tvrzení platí jak pro kupujícího, tak i pro prodávajícího.

Nicméně, prodávající to bude mít na stránkách online aukční síně eBay vždy o trochu těžší. Minimálně kvůli obrovské konkurenci, která na eBay za posledních x let vznikla. Pakliže se rozhodnete na eBay začít prodávat své produkty dlouhodobě, měli byste si nejprve samotný trh lehce zmapovat. Určitě by se Vám nelíbilo, kdybyste zjistili, že Vaše konkurence je schopna své produkty prodávat za poloviční ceny a ještě vykazovat zisky. Vám by tím pádem nezbylo nic jiného, než-li prodat Vaše produkty se ztrátou.

Ale nyní již k samotné otázce Jak prodávat na eBay. Proto, abyste byli schopni prodávat na online aukční síni eBay, bude nutné projít hned několik kroků.

Registrace

Prvním krokem je registrace prodávajícího na stránkách eBay. Registrace prodávajícího se ve své podstatě shoduje s registrací běžného uživatele online aukční síně eBay. Je nutné vyplnit jméno, adresu, emailovou adresu, zvolit si uživatelské jméno a heslo. Zkrátka budete následovat jednotlivé pokyny ze strany eBay registračního systému. Nakonec potvrdíte a odsouhlasíte podmínky, bez jejichž potvrzení by registrace nebyla úspěšně dokončena.

Vytvoření účtu pro platby

Nejjednodušším a zároveň i nejbezpečnějším způsobem je vytvoření PayPal účtu. Systém PayPal nabízí ochranná opatření jak pro kupujícího, tak i prodávajícího. Tento způsob Vám doporučujeme, už jen i proto, že PayPal i eBay vlastní stejná společnost.

Další možností je vytvoření nebo založení obchodního účtu pro přijímání plateb prostřednictvím kreditní karty. Poplatky za jednotlivé platby se pak mohou lišit na základě typu karet, které budou v rámci jednotlivých obchodních transakcí akceptovány. Nicméně, tyto poplatky budou vždy vyšší, než-li poplatky u systému PayPal.

Než začnete prodávat na eBay

Jak již bylo zmíněno na začátku v prvních řádcích, prodávat na eBay bez přípravy a prověření konkurence se Vám nemusí vyplatit. Vždy si zjistěte ceny produktů, které se budete následně snažit prodávat. Jednotlivé položky mějte vždy ostře a pod dobrým úhlem nafoceny. Zákazník si od Vás nikdy nic nekoupí, budete-li nabízet rozmazané fotografie Vašich produktů.

Rozhodně dbejte na Vaše pozitivní hodnocení (feedback). Jakmile bude Vaše hodnocení více negativní a komentáře Vašich zákazníků budou pouze plné zloby a nepříjemných slov, buďte si jisti, že jste na online aukční síni eBay skončili. Nikdo si již od Vás nic nekoupí. Každý Váš prodej proto vždy odvádějte se 100% přístupem a profesionálně. Určitě se Vám to vyplatí.

Nákup nového zboží online za skvělé ceny

Práce
po celé České republice. HPP, VPP i brigády.

Levné letenky
snadná a rychlá online rezervace, lety od více společností.

Práce z domova
finanční přilepšení bez půjčky do rodinného rozpočtu.

Last Minute zájezdy
levná dovolená do celého světa na poslední chvíli.

Brigády
letní i zimní brigády pro studenty v ČR i zahraničí.

Domácí práce
práce doma na mateřské dovolené i pro studenty.

Půjčky
jak získat půjčku od bydlení po mobilní telefon.

Půjčky bez registru ihned
rychlá možnost získat nebankovní půjčku.

Dětský bazar
použité i nové zboží pro miminka, malé i větší děti.

Kočárky
jak správně koupit dětský kočárek pro vaše miminko.

Životopis vzor
vzory životopisů ke stažení - strukturovaný životopis.

Kolečkové brusle
sportuje a bavte se, kolečkové brusle jsou výbornou možností.